Сайт за любознателни деца – достъпно и разбираемо обяснение на явленията в природата и научните закони под формата на игра

Приложение No 2

ГРАФИК за провеждане на националните състезания през учебната 2019–2020 година

СЪСТЕЗАНИЕ ВИД НА СЪСТЕЗАНИЕТО, МЯСТО И ВРЕМЕ НА ПРОВЕЖДАНЕ
Математика 1.Национално зимно математическо състезание „Атанас Радев“ за ученици

от VIII до XII клас, 17.01. – 19.01.2020 г., РУО – Ямбол

2.Математическо състезание „Европейско кенгуру“, 19.03.2020 г., 12.00 ч.

3.Математическо състезание между профилирани гимназии и паралелки на

СУ с чуждоезиков профил, 13 – 15.03.2020 г.

4.Пролетни математически състезания

IV клас, 28.03.2020 г.

V – VI клас, гр. Плевен, 27.03. – 29.03.2020 г.

VII – VIII клас, гр. Русе, 27.03. – 29.03.2020 г.

IХ – XII клас, гр. Габрово 27.03. –29.03.2020г.

5.Математическо състезание за ученици от IV клас „Млади таланти“,09.05.2020 г.

Информатика 1. Национален есенен турнир по информати

ка, 22.11. – 24.11.2019г., гр. Шумен

2. Пролетни състезания по информатика, 24.04. – 26.04.2020 г., гр. Велико Търново

3. Национален летен турнир по информатика, 05.06. – 07.06.2020 г., гр. Пловдив

Информационни

технологии

1. Национален есенен турнир по информационни технологии „Джон

Атанасов”, 29.11. – 01.12.2019 г., гр. София

2. Национално състезание по компютърни мрежи, 11.04. – 12.04.2020 г., гр. София

Математическа

лингвистика

Национално състезание по матема

тическа лингвистика, 24.01. – 26.01.2020 г.,

РУО – Благоевград

Физика 1.Есенно национално състезание по физика, 08.11. – 10.11.2019 г.,РУО – Велико Търново

2. Национално състезание „Турнир на младите физици”, 07.02. – 09.02.2020г., РУО – Перник

3. Пролетно национално състезание по физика, 13.03. – 15.03.2020 г., РУО –

София-град

Химия и опазване

на околната среда

Тестови задачи за ученици в гимназиалния етап, 11.04. – 12.04.2020 г.,

РУО – Стара Загора

Природни науки

и екология

Представяне и защита на проекти, 22.11.-24.11.2019 г., РУО – Търговище
Природни науки

и екология

Национално състезание „Акад. Любомир Чакалов“ по природни науки

(химия, физика, биология) и география за ученици от VII клас, 06.06. –07.06.2020 г., РУО – София-град

Ключови

компетентности

по природни

науки

Ключови компетентности по природни науки (физика, химия, биология), 15.11. – 17.11.

2019 г., РУО – София-регион, Копривщица

Технологии „Виртуално предприятие”10.04. – 11.04.2020 г., РУО – София–град
Английски език Национално състезание за речеви и комуникативни умения на английски език

Общински кръг – до 14.10.2019 г.

Областен кръг – до 21.10.2019 г.

Национален кръг – 09.11. – 10.11.2019 г.

Немски език Национален конкурс за театър на немски език, май 2020 г.
Немски език Национално състезание за написване на есе

Областен кръг – м. ноември 2019 г.

Национален кръг – м. април 2020 г., град София

Френски език Национален конкурс за театър на френски език, април 2020 г.
Испански език Национален конкурс за театър на испански език, февруари – март 2020 г.
Английски език,

Испански език,

Италиански език,

Немски език,

Руски език,

Френски език

Многоезично състезание

Областен кръг – 19.10.2019 г.

Национален кръг – 16.11.2019 г., гр. Ловеч

Религия Национален конкурс „Бог е любов”

Областен кръг – до 01.04.2020 г.

Национален кръг – юни 2020 г.

Музика Национално състезание „Ключът на музиката“

– Общински кръг – 24.01.2020 г.

– Областен кръг – 21.02.2020 г.

– Национален кръг – 20.03.– 22.03.2020 г., гр. Пловдив

Хореография Национално състезание „Фолклорна плетеница”

– Областен кръг – до 10.04.2020 г.

– Национален кръг – 04.06. – 07.06.2020 г., гр. София

Национално

състезание по

финансова

грамотност

Провежда се на 22.02.2020 г.

ГРАФИК за провеждане на националните състезания по професии

Състезания по професии Училищен

кръг

Регионален кръг Национален кръг

Месец на професиите

Състезание по приложна

електроника „Мога и зная

как”

до 01.03.2020 г. до 31.03.2020 г. Април 2020 г.
Най–добър млад хлебар-

сладкар

до 28.02.2020 г. до 31.03.2020 г. Април 2020 г.
Най-добър млад готвач до 28.02.2020 г. до 31.03.2020 г. Април 2

020 г.

Най-добър млад сервитьор. до 28.02.2020 г до 31.03.2020 г. Април 2020 г.
Най-добър млад барман до 28.02.2020 г. до 31.03.2020 г. Април 2

020 г

Най-добър млад строител до 28.02.2020 г. 07 – 08.03.2020 г.

14 – 15.03.2020 г.

21 – 22.03.2020 г.

28 – 29.03.2020 г.

Април 2020 г.
Озеленяване и цветарство до 28.02.2020 г. Април 2020 г
Стилни мебели и

дърворезба

до 28.02.2020 г. В месеца на „Светът на

мебелите“ – БКДМП

Млади таланти в модата до 28.02.2020 г. Април 2020 г.
Най-добър млад фризьор и

гримьор

до 28.02.2020 г. Април 2020 г.
Най-добра бизнес идея до 28.02.2020 г. 28 – 30.04.2020 г.
Най-добър млад керамик до 16.02.2020 г. 02 – 04.04.2020 г.
Счетоводство до 31.01.2020 г. до 01.03.2020 г. 25 – 27.03.2020

г.

Най-добър млад

автомонтьор и водач на

МПС

до 28.02.2020 г. 14 – 15.03.2020 г.

22 – 23.03.2020 г.

Април 2020 г.
Национален учебно-

професионален конкурс

„Най–добър млад

инсталатор”

до 19.02.2020 г. до 19.03.2020 г. Април 2020 г.
Международен панаир на

учебно-тренировъчните

фирми „ТФ ФЕСТ-Млад

предприемач“

23 – 24.04.2020 г.
Млад фермер 14.02.2020 г. до 31.03. 2020 г. Април 2020 г
Най–добър техник в

машиностроенето

до 26.01.2020 г. 20 – 22.03.2020 г
Национален преглед за

млади изследователи

Енергетика, икономика и

математическо

моделиране

до 12.03.2020 г. Април 2020 г.
Горски многобой 28.02.2020 г. 07 – 09.05.2020 г.
Състезание по

електроенергетика „Стани

стипендиант на ЧЕЗ“

до 21.12.2019 г. 11 – 28.02.2020 г. Март 2020 г.
Най–добър млад заварчик до 16.02.2020 г. 26 – 28.03.2020 г.
Европейско състезание по

статистика

Период на регистрация:

от 22.10.2019 г. до

13.01.2020 г.

Период за провеждане на

теста от пър-вия етап:

от 14.01. до 03.02.2020 г.

Публикуване на Резултати-

те от първия

етап: 06.02.2020 г.

Провеждане на втория eтап:

от 07.02. до 05.03.2020 г.

Обявяване на

финалистите:

29.03.2020 г.

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 11 от 2016 г. за оценяване на резултатите от обучението на учениците
(обн. – ДВ, бр. 71 от 10.09.2019 г., в сила от 10.09.2019 г.)

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 5 от 2015 г. за общообразователната подготовка (обн. – ДВ, бр. 71 от 10.09.2019 г.. в сила от 10.09.2019 г.)

Наредба за допълнение на Наредба № 10 от 2016 г. за организация на дейностите в училищното образование
(oбн. – ДВ, бр. 72 от 13.09.2019 г.)

  1. Образец на Годишен план за квалификационна дейност за учебната 2019/2020 г.

Свали документ

  1. Указание за планиране, организиране и осъществяване на квалификационната дейност на институционално ниво и изготвяне на Годишен план за квалификационна дейност на образователната институция за учебната 2019/2020 г.
  1. Насоки за изготвяне на Правила за организиране, провеждане и отчитане на вътрешно институционалната и на продължаващата квалификация.

Свали документ

Учебна 2019/2020 година

Национален спортен календар на МОН за учебната 2019/2020 година, утвърден със Заповед № РД09-2273 от 11.09.2019 г. на министъра на образованието и науката (публ. 12.09.2019 г.)

ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА УЧЕНИЧЕСКИТЕ ОЛИМПИАДИ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2019 – 2020 ГОДИНА

1.ОБЩИНСКИ КРЪГ

Класове и състезателни групи, за които се провежда общински кръг

Ученическа олимпиада Класове Брой

Състеза

телни групи

Време на

провеждане

Знам и мога IV 1 25.01.2020 г.
Български език и

литература

V, VI, VII, VIII –X, XI и ХII 6 до 15.12.2019г.
Английски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 до 20.01.2020г.
Немски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 до 24.01.2020г.
Испански език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 до 24.01.2020г.
Италиански език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 до 24.01.2020г.
Руски език V, VI, VII, VIII, IX, X, XI и ХII 8 до 12.01.2020г.
Френски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 до 24.01.2020г.
Математика IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI и ХII 9 до 14.12.2019г.
Информатика IV – V, VI,

VII – VIII, IX – X,

XI –XII

5 до 11.01.2020г.
Информационни

технологии

V – VIIІ и ІХ – ХІІ 2 до 12.01.2020г.
Математическа

лингвистика

V – VII, VIII – IХ, X – ХІ и ХІІ 4 до 10.01.2020г.
Философия VIII – ХII 1 до 29.01.2020г.
История и цивилизации V, VІ, VІІ, VІІІ, ІХ, Х, ХІ – ХІІ 7 до 19.01.2020г.
География и икономика V, VІ, VІІ, VІІІ, ІХ, Х – ХІІ 6 до 19.01.2020г.
Гражданско образование I – IV, V – VIII, IX– ХІІ 3 до 06.03.2020г.
Физика VII, VIII, IX, X,

XI – ХII

5 до 12.01.2020г.
Астрономия V – VI, VII – VIII, IX – X, XI – ХII 4 до 12.01.2020г.
Химия и опазване на

околната среда

VII, VIII, IX, X и ХI – ХII 5 до 21.01.2020г.
Биология и здравно

образование

VII, VIII, IX, X и ХI – ХII 5 до 31.01.2020г.
Техническо чертане VII – VIII и IX –ХII (2 групи) 3 до 09.02.2020г.

2.ОБЛАСТЕН КРЪГ

Класове и състезателни групи, за които се провежда областен кръг

Ученическа олимпиада Класове Брой

Състеза

телни групи

Време на

провеждане

Знам и мога IV 1 29.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Български език и

литература

V, VI, VII, VIII –X, XI и ХII 6 22.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Английски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 09.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Немски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 15.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Испански език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 15.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Италиански език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 15.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Руски език V, VI, VII, VIII, IX, X, XI и ХII 8 8.02.2020 г.

Начало 9:00 ч

Френски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 15.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Математика IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI и ХII 9 01.02. 2020 г.

Начало 9:00 ч.

Информатика IV – V, VI,

VII – VIII, IX – X,

XI –XII

5 15.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Информационни

технологии

V – VIIІ и ІХ – ХІІ 2 08.03.2020 г.
Математическа

лингвистика

V – VII, VIII – IХ, X – ХІ и ХІІ 4 14.02.2020 г.

Начало 14:00ч.

Философия VIII – ХII 1 08.02.2020 г.

Начало 14:00ч.

История и цивилизации V, VІ, VІІ, VІІІ, ІХ, Х, ХІ – ХІІ 7 29.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

География и икономика V, VІ, VІІ, VІІІ, ІХ, Х – ХІІ 6 22.02.2020 г.

Начало 14:00ч.

Гражданско образование I – IV, V – VIII, IX– ХІІ 3 20.03. 2020 г.
Физика VII, VIII, IX, X,

XI – ХII

5 22.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Астрономия V – VI, VII – VIII, IX – X, XI – ХII 4 16.02.2020 г.

Начало 14:00ч.

Химия и опазване на

околната среда

VII, VIII, IX, X и ХI – ХII 5 16.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Биология и здравно

образование

VII, VIII, IX, X и ХI – ХII 5 23.02.2020 г.

Начало 9:00 ч.

Техническо чертане VII – VIII и IX –ХII (2 групи) 3 14.03.2020 г.

Начало 9:00 ч.

3. НАЦИОНАЛЕН КРЪГ

Класове и състезателни групи, за които се провежда национален кръг

Ученическа олимпиада Класове Брой

Състеза

телни групи

Време на

провеждане

Знам и мога IV 1 4.04.2020 г.
Български език и

литература

VII, VIII – Х, XІ и ХII 4 05.04.2020 г.
Английски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 03.2020 г.
Немски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 20.03. – 22.03.

2020 г.

Испански език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 28.03.2020 г.
Италиански език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 21.03.2020 г.
Руски език VIII, IX, X, XI и ХII 5 07.03.2020 г.
Френски език VIII, IX, X, XI и ХIІ 5 21.03.2020 г.
Математика VII, VIII и IX–ХII 3 10.04. – 13.04.

2020 г.

Информатика IV – V, VI,

VII – VIII, IX – X,

XI –XII

5 13.03. – 16.03.

2020 г.

Информационни

технологии

V – VIIІ и ІХ – ХІІ 2 08.05. – 10.05.

2020 г.

Математическа

лингвистика

VIII – IX, X – XI и ХІІ 3 03.04. – 06.04.

2020 г.

Философия VIII – ХII 1 27.03. – 29.03.

2020 г.

История и цивилизации VII, Х и ХII 3 24.04. – 26.04.

2020 г.

География и икономика VII, VIII – IX и X – ХII 3 25.04. – 26.04.

2020 г.

Гражданско образование I – IV, V – VIII, IX– ХІІ 3 05. – 10.05.

2020 г.

Физика VII, VIII, IX, X,

XI – ХII

5 04. – 05.04.

2020 г.

Астрономия VІІ – VІІІ, ІХ – Х и ХІ – ХІІ 3 24.04. – 26.04.

2020г.

Химия и опазване на

околната среда

VII, VIII, IX, X и ХI – ХII 5 21.03. – 22.03.

2020 г.

Биология и здравно

образование

VII – VIII, IX – X и ХI – ХII 3 28.03. – 29.03.

2020 г.

Техническо чертане VII – VIII и IX –ХII (2 групи) 3 24. 04. – 26.04.

2020 г.

Модели на Национално външно оценяване (НВО) през учебната 2019-2020 година

X клас:

Модел на НВО по български език и литература в X клас за учебната 2019 – 2020 година

Модел на НВО по математика в X клас за учебната 2019 – 2020 година

Модел на НВО по чужд език в X клас за учебната 2019 – 2020 година

Модел на НВО по ИТ за измерване на дигитални компентентности в X клас за учебната 2019 – 2020 година

VII клас:

Модел на НВО по български език и литература в VII клас за учебната 2019 – 2020 година

Модел на НВО по математика в VII клас за учебната 2019 – 2020 година

Модел на НВО по чужд език в VII клас за учебната 2019 – 2020 година

Горните модели на НВО са публикувани на 05.09.2019 г.


IV клас:

Модел на НВО по български език и литература в IV клас за учебната 2019 – 2020 година

Модел на НВО по математика в IV клас за учебната 2019 – 2020 година

График на дейностите за организацията, провеждането и оценяването на изпитите от националното външно оценяване (НВО) в IV клас през учебната 2019– 2020 година

Дейност Срок
1 Определяне на състава на регионалните комисии за организиране и провеждане на НВО до 03 февруари 2020 г.
2 Определяне на състава на училищните комисии за организиране и провеждане на НВО до 07 февруари 2020 г.
3 Въвеждане на предложения от директорите на училищата за оценители, за квестори, за учители консултанти и изпращане на декларациите им до регионалната комисия за организиране и провеждане на НВО до 21 февруари 2020 г.
4 Изпращане на информация от директорите на училищата до регионалната комисия за организиране и провеждане на НВО за сградите, залите и броя на местата в залите до 21 февруари 2020 г.
5 Определяне на сградите, залите и броя на местата в залите и изпращане на информация от всяка област до ЦОПУО до 28 февруари 2020 г.
6 Изпращане на информация за центровете, в които ще се осъществява оценяването във всяка от областите до 24 април 2020 г.
7 Определяне на състава на регионалните комисии за проверка и оценка на изпитните работи от всеки изпит до 07 май 2020 г
8 Определяне на състава на техническите комисии за електронна обработка на изпитните работи до 18 май 2020 г.
9 Определяне на квесторите и на учителите консултанти до 19 май 2020 г.
10 Оценяване на изпитните работи от НВО 01 юни – 07 юни 2020 г.
11 Обявяване на резултатите от НВО 08 юни 2020 г.
12 Издаване на удостоверение за завършен начален етап до 17 юни 2020 г.

График на дейностите за организацията, провеждането и оценяването на изпитите от националното външно оценяване (НВО) в VII и в Х клас през учебната 2019 – 2020 година

Дейност Срок Срок
НВО в VII клас НВО в Х клас
1 Определяне на състава на регионалните комисии за организиране и провеждане на НВО до 03 февруари 2020 г. до 03 февруари 2020 г.
2 Определяне на състава на училищните комисии за организиране и провеждане на НВО до 07 февруари 2020 г. до 07 февруари 2020 г.
3 Въвеждане на предложения от директорите на училищата за оценители, за квестори, за учители консултанти и изпращане на декларациите им до регионалната комисия за организиране и провеждане на НВО до 10 април 2020 г. до 21 февруари 2020 г.
4 Изпращане на информация от директорите на училищата до регионалната комисия за организиране и провеждане на НВО за сградите, залите и броя на местата в залите до 10 април 2020 г. до 21 февруари 2020 г.
5 Определяне на сградите, залите и броя на местата в залите и изпращане на информация от всяка област до ЦОПУО до 14 април 2020 г. до 28 февруари 2020 г.
6 Изпращане на информация за центровете, в които ще се осъществява оценяването във всяка от областите до 14 април 2020 г до 14 април 2020 г.
7 Подаване на заявления за явяване на

изпит по чужд език в VII и в Х клас, за

оценяване на дигиталните компетентности в Х клас и регистриране на заявленията в софтуерния продукт

06 – 08 април 2020 г 06 – 08 април 2020 г
8 Определяне на състава на регионалните комисии за проверка и оценка на изпитните работи от всеки изпит до 01 юни 2020 г. до 01 юни 2020 г.
9 Определяне на състава на комисиите

по засекретяване и разсекретяване на

изпитните работи от всеки изпит

до 03 юни 2020 г.

————-

10 Определяне на състава на техническите комисии за електронна обработка на изпитните работи до 03 юни 2020 г. до 03 юни 2020 г.
11 Определяне на квесторите и на учителите консултанти до 05 юни 2020 г. до 05 юни 2020 г.
12 Оценяване на изпитните работи от НВО 12 – 23 юни 2020 г 12 – 23 юни 2020 г
14 Обявяване на резултатите от НВО до 26 юни 2020 до 26 юни 2020
15 Издаване на свидетелството за

завършено основно образование/на

удостоверение за завършен първи

гимназиален етап

до 03 юли 2020 г. до 03 юли 2020 г.

График на дейностите за организацията, провеждането и оценяването на държавните зрелостни изпити през учебната 2019 – 2020 година

Дейност Сесия

май– юни

——————

Срок

Сесия

август-

септември

Срок

1. Определяне на състава на регионалните комисии за организиране и провеждане на ДЗИ до 03.02.2020 г до 03.06.2020 г.
2. Определяне състава на училищната зрелостна комисия до 07.02.2020 г до 08.06.2020 г.
3. Въвеждане на предложения от директорите на училищата за оценители, за квестори, за учители консултанти и за учители по чужд език за четене на

текст и изпращане на декларациите им до

регионалната комисия за организиране и

провеждане на ДЗИ

до 14.02.2020 г. до 19.06.2020 г.
4. Изпращане на информация от директорите на училищата до регионалната комисия за

организиране и провеждане на ДЗИ за сградите, залите и броя на местата в залите

до 17.02.2020 г. до 19.06.2020 г.
5. Изпращане в МОН на обобщени предложения от РУО за оценителите от всяка област, за технически лица от населеното място, на територията на което се осъществява оценяването на ДЗИ, както и техните декларации до 06.03.2020 г. до 29.06.2020 г .
6. Изпращане на информация за центровете, в които ще се осъществява оценяването във всяка от областите до 10.04.2020 г. до 12.08.2020 г.
7. Подаване на заявления за допускане до държавни зрелостни изпити, регистриране на заявленията в софтуерния продукт и издаване на служебни бележки 04.03.2020 г. –17.03.2020 г. 01.07.2020 г. –

14.07.2020 г.

8. Обобщаване на информацията от заявленията и изпращане на справка от училищата до регионалната комисия за организиране и провеждане на ДЗИ до 20.03.2020 г. до 16.07.2020 г.
9. Определяне на състава на националните комисии до 06.04.2020 г. до 10.08.2020 г.
10. Определяне на сградите, залите и броя на местата в залите и изпращане на информация от всяка област до ЦОПУО до 10.04.2020 г. до 12.08.2020 г.
11. Определяне на състава на комисиите за провеждане на държавните зрелостни изпити в училището до 10.04.2020 г. до 14.08.2020 г.
12. Определяне на квестори, на учители консултанти и на учители по чужд език за четене на текст до 04.05.2020 г. до 14.08.2020 г.
13. Допускане до държавни зрелостни изпити до 18.05.2020 г. до 20.08.2020 г.
14. Обявяване на списъци с разпределението на зрелостниците по училища, сгради и зали до 18.05.2020 г. до 24.08.2020 г.
15. Издаване на служебна бележка за допускане до държавни зрелостни изпити до 18.05.2020 г. 24.08.2020 г.
16. Оценяване на изпитните работи 23.05.2020 г. –

08.06.2020 г.

31.08.2020 г. –

08.09.2020 г.

17. Обявяване на резултатите от държавните зрелостни изпити до 12.06.2020 г. до 10.09.2020 г.
18. Връчване на дипломите за завършено средно образование до 22.06.2020 г. до 14.09.2020 г.

Календар на учебната 2019/20 година с отбелязани ваканциите, датите за НВО и ДЗИ и неучебните дни.

Календар на учебната 2019/20 година

Календар на учебната 2019/20 година

Заповед № РД09-2149/27.08.2019 г. за утвърждаване на графици за провеждане на ученическите олимпиади, на националните състезания и на националните състезания по професии през учебната 2019/2020 година

Заповед № РД09-2148/27.08.2019 г. за определяне на график на учебното време за учебната 2019/2020 година

Заповед № РД09-2152/27.08.2019 г. за определяне на дати за провеждане на националните външни оценявания (НВО) в 4. клас, в 7. клас и в 10. клас през учебната 2019/2020 и на графици на дейности

Заповед № РД09-2150/27.08.2019 г. за определяне на дати за провеждане на държавните зрелостни изпити (ДЗИ)  и на график на дейностите за организация, провеждане и оценяване на ДЗИ през учебната 2019/2020 година

Заповед № РД09-2151/27.08.2019 г. за определяне на дати за провеждане на държавни изпити по теория на професията и специалността за придобиване на степен на професионална квалификация

Наредба №15 за статута и професионалното развитие на учителите

НАРЕДБА № 15 от 22.07.2019 г. за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти (oбн., ДВ, бр. 61 от 2.08.2019 г., в сила от 2.08.2019 г.)
ОТМЕНЯ Наредба № 12 от 2016 г. за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти(12.08.2019 г.)

РЕШЕНИЕ № 479 от 5 август 2019 година за приемане на Списък на иновативните училища в Република България за учебната 2019/2020 година Публикувано на сайта на 07.08.2019 г.

ПОКАНА ЗА УЧАСТИЕ В НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА „ЗАЕДНО В ГРИЖАТА ЗА УЧЕНИКА” – МОДУЛ 1 „ОСИГУРЯВАНЕ НА УСЛОВИЯ ЗА СИСТЕМНО ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА ЛИЧНИТЕ ПОСТИЖЕНИЯ НА УЧЕНИЦИТЕ ЧРЕЗ СЪЗДАВАНЕ НА ИНДИВИДУАЛНО ПОРТФОЛИО” И МОДУЛ 2 „ОСИГУРЯВАНЕ НА ЕКИПНА РАБОТА НА УЧИТЕЛИТЕ ОТ НАЧАЛНИЯ ЕТАП С ДЕТСКИ УЧИТЕЛИ И С УЧИТЕЛИ ПО УЧЕБНИ ПРЕДМЕТИ ОТ ПРОГИМНАЗИАЛНИЯ ЕТАП“

: Във връзка със стартиране на дейностите по

Модул 1 „Осигуряване на условия за системно проследяване на личните постижения на учениците чрез създаване на индивидуално портфолио” и

Модул 2 „Осигуряване на екипна работа на учителите от началния етап с детски учители и с учители по учебни предмети от прогимназиалния етап“

на Национална програма „Заедно в грижата за ученика”,  можете да се информирате относно условията на програмата на следния линк: https:// www.mon.bg/upioad /19210/19RH172pr4-grizha-uchenika.pdf

Училищата-бенефициенти следва да изготвят проектните си предложения в съответствие

с реквизитите на приложените към програмата формуляри.

Всяко проектно предложение се вписва във формуляр, одобрява се от директора на училището,

и в срок до 15 юли 2019 г. се изпраща за оценка в РУО, подписан с електронен подпис.

Хартиеният вариант на проектното предложение се съхранява в училището.